четвер, квітня 21, 2016

Методичні рекомендації




Фізика 
Атестаційна робота укладається вчителем із завдань різних типів і рівнів складності з усіх розділів базового курсу фізики спввідносно навчальному часу, передбаченому на вивчення певної теми. Завдання добираються вчителем так, щоб вони надали можливість визначити рівень навчальних досягнень учнів щодо розуміння основних фізичних понять і законів, уміння аналізувати фізичні явища та процеси, сформованість навичок розв’язання задач. Для укладання атестаційних робіт учитель може використовувати збірники завдань для проведення державної підсумкової атестації з фізики, або інші збірники завдань з фізики, що мають відповідний гриф. 
Час, який відводиться на виконання атестаційної роботи, типи завдань та їх кількість в атестаційній роботі, кількість варіантів атестаційних робіт визначає вчитель. До складу атестаційної роботи можуть бути включені завдання у тестовій формі на встановлення однієї правильної відповіді з 4-5 запропонованих; завдання на встановлення відповідності. Ці завдання спрямовані на визначення рівня засвоєння основних понять, уміння здійснювати нескладні розрахунки тобто на репродуктивне відображення навчального матеріалу.
 Приклади завдань: 
Яка фізична величина завжди є однаковою в колі для всіх провідників, з’єднаних паралельно?
 А сила струму Б напруга В опір Г потужність 
Установіть відповідність між назвою джерела струму та його типом. 
А електрофорна машина                  1 світлове джерело струму 
Б акумулятор                                     2 теплове джерело струму 27 
В термопара                                       3 механічне джерело струму 
Г сонячний елемент                       4 хімічне джерело струму 
                                                           5 електромагнітне джерело струму 
Яка кількість теплоти виділяється під час охолодження 1 кг алюмінію на 10 °С? Питома ємність алюмінію 920 Дж/(кг ∙°С). 
А 92 Дж Б 9200 Дж В 930 Дж Г 910 Дж 
До складу атестаційної роботи обов’язково включаються завдання на застосування знань, що передбачають розгорнуту відповідь. Такі завдання потребують повної, логічної, розгорнутої відповіді з визначенням сутності запропонованих у завданні фізичних явищ, формулюванням фізичних законів, аналізом явищ і процесів, наведенням ілюстрацій у вигляді графіків, таблиць або схем та обґрунтування. 
Приклад завдання: 
 Поясніть, що відбувається з надувною гумовою кулькою якщо її винести взимку з теплого приміщення на вулицю. Обов’язковою складовою атестаційної роботи є завдання з використанням графіків, рисунків, а також задачі: типові та комбіновані. Під час оцінювання виконання задач звертають увагу на такі вимоги щодо оформлення розв’язку задачі, а саме: - запис умови в скороченому вигляді; - переведення одиниць фізичних величин в одиниці Міжнародної системи одиниць; - логічна послідовність вибору фізичних формул і виведення кінцевої формули; - хід розв’язання з усіма послідовними діями і необхідними поясненнями, графічними ілюстраціями; - аналіз і перевірка вірогідності отриманого результату; - запис повної відповіді, якщо потрібно знайти декілька величин або результатів. 
 Для класів з поглибленим вивченням фізики пропонується включити в атестаційну роботу більше завдань високого рівня складності. Критерієм складності для завдань у тестові формі є кількість логічних кроків, які потрібно виконати для його розв’язання. Під час проведення державної підсумкової атестації з фізики учням дозволяється користуватися калькуляторами. Оскільки під час атестації учні не можуть користуватися додатковою літературою потрібно всі дані, що необхідні для розв’язування завдання, наводити в тексті завдання.  












Немає коментарів:

Дописати коментар